Test sportovní kamery Xiaomi Yi2 4K – recenze

Xiaomi YI II Sport Kamera / WiFi / 4K / Širokoúhlý objektiv 155 Stupňů / Chipset Ambarella A9SE75 / IMX377 12MPx  Sensor / F 2,8 / 2.19 Palce Dotykový Displej / Baterie 1400 mAh
Od našeho partnerského internetového obchodu gearbest.com jsem získal na testování sportovní kameru Xiaomi Yi2 4K. Jedná se o nástupce vele úspěšného prvního modelu Xiaomi Yi. Jednička byla doslova zjevením v oblasti kterou do té doby ovládala značka GoPro. Yi kamera při svém uvedení na trh rozvířila stojaté vody a mnohem dražšího konkurenta porazila na hlavu. Nejen cenou, ale hlavně kvalitou produkovaných fotografií a videí.

První generace kamery Xiaomi Yi se dá zakoupit ještě dnes, téměř dva roky po svém uvedení na trh. A stále má uživatelům co nabídnout. Technologie se ale vyvíjí a tak i Xiaomi uvedlo do prodeje druhou generaci oblíbené sportovní kamery. Tento model se jmenuje Xiaomi Yi2 4K. Nový model udělal pořádný skok kupředu. Kamera se posunula o třídu výš. S kvalitou a vylepšeními stoupla i cena nového modelu. Stále je však minimálně o polovinu levnější než zmiňovaná špička v segmentu sportovních kamer značka GoPro.

Nemám osobně možnost přímého srovnání s kamerami GoPro. I přes to si troufám tvrdit, že Xiaomi Yi2 4K směle konkuruje mnohem dražím modelům od GoPro Přímé porovnání můžete shlédnout třeba v tomto videu.

Xiaoimi Yi2 vs. GoPro Hero5

 

Xiaomi druhou generaci sportovní kamery pořádně vylepšilo. Model Yi2 dostal dotykový displej, větší baterii, lepší objektiv, lepší snímač a tak dále. Kamera se prostě celkově posunula o pořádný kus dopředu a práce s ní je ještě zábavnější než s první generací. Nejzásadnější je přítomnost dotykového displeje. Tím totiž odpadá nutnost párovat kameru s mobilním telefonem a provádět její nastavení a ovládání přes aplikaci YI Action – YI Action Camera.

Foto galerie Xiaomi Yi2 4K kamery

IMG_20170316_092923

Díky displeji vidíte co natáčíte, nastavení je komfortně jednoduché a rychlé. I přes to je však jedna činnost, kdy se bez mobilního telefonu a aplikace YI Action – YI Action Camera neobejdete. A tou je aktualizace firmware kamery. Ta by se samozřejmě dala provést i manuálně, kdy by jste si ze stránek výrobce  stáhli aktuální verzi firmware pro kameru do PC, stažený soubor by jste poté nakopírovali na paměťovou kartu, tu vložili do kamery a spustili update. Tohle je ale zbytečně složité. Proto dávám v tomto případě přednost spárováním s telefonem a provedením aktualizace prostřednictvím aplikace YI Action – YI Action Camera. 

Dalo by se popsat ještě mnoho stránek o tom co kamera umí, jak točí videa nebo fotí, jaké je kvalita atd. Tím bych Vás ale určitě pouze otrávil a tak to celé zkrátím.

Technické parametry kamery najdete v tomto článku.

Video z rozbalení Xiaomi Yi2 4K kamery 
Fotografie pořízené Xiaomi Yi2 4K kamerou

XIAOYI

Test Xiaomi Yi2 4K kamera – recenze

Po shlédnutí videí a fotek jste si určitě udělali názor na to jaká Xiaomi Yi2 kamera je, jestli je to železo které chcete. Přemýšlíte nad tím, jestli Yi stojí za to? Rozhodnutí bude jen na Vás.

Za sebe říkám, že sportovní kamera Xiaomi Yi2 4K je pořádný kladivo na konkurenci a za ty peníze určitě stojí. Troufám si říct, že Xiaomi Yi2 4K je špička v segmentu sportovních kamer a nastavila laťku v poměru cena – kvalita – výkon proklatě vysoko. Od teď už se navždy budou ostatní poměřovat právě s Yi2.

Kamera Xiaomi Yi2 4K získává palec výhodný nákup a doporučuji Vám její pořízení.
Zvláštní poděkování patří internetovému obchodu gearbest za poskytnutí kamery na testování

Kameru zakoupíte na GearBest za 199,99USD

(cena platí ke dni 23.3.2017)