Hodnocení UMI Super
Hodnocení telefonu

Vzhled
Vzhled telefonu je povedený. Kovové tělo frézované z jednoho kusu hliníku dává telefonu punc exkluzivity. Telefon se dobře drží a to i přes vyšší hmotnost. Celkově působí telefon jednolitým hladkým dojmem.
Vzhled: přední strana 8/10, zadní strana 9/10

Zpracování
Zpracování je perfektní, vše doléhá jak má, nikde nic nevrže. Jediným drobným nedostatkem je menší vůle u tlačítka zapnout a programovatelného tlačítka.
Zpracování: 10/10

Displej
Displej je parádní. 5,5 palcový fullHD panel Corning Gorilla Glass 3 s rozlišením 1920×1080 bodů. Zobrazování je ostré, syté a věrné podání barev. Na slunci viditelnost solidní. Odezva displeje rychlá a přesná.
Displej: 9/10

Notifikace
Telefon nemá klasickou notifikační diodu nahoře vedle sluchátka, ale dioda je zabudovaná do hardwarového senzorického tlačítka domů pod displejem. Tlačítko, tedy přesněji dioda umí zobrazovat až 7 barev. Toto provedení mě doslova uchvátilo. Viditelnost je totiž parádní a nikdy se mi nestalo, že bych notifikaci přehlédl.
Notifikace: 10/10

Zadní kamera – focení
Foťák je průměrný, tedy přesněji jeho softwarová část. Železo je ok. Fotky jsou neostré s poměrně velkým šumem a tím pádem i zrnitostí. V noci je výkon ještě slabší. To se však rapidně změní použitím alternativní aplikace Open Camera doinstalované z google play. Pak jsou fotky mnohem lepší jak za dne tak v noci. Proto bych tady hodnocení rozdělil na tři části.
Foťák: hardware 7/10 • tovární aplikace pro focení 5/10 • Open Camera 8/10

Zadní kamera – natáčení videa
Telefon točí slušná videa, kamera doostřuje poměrně rychle a přesně. Videa jsou však nahrávána do zastaralého formátu 3gp, což je vcelku zklamání. Přitom hardware zvládne i nahrávání do MP4 když to umožní software. Proto zase hodnocení rozdělené na tři části.
Kamera: 7/10 •tovární aplikace na video 5/10 • Open Camera 8/10

Přední kamera
Fotky i video jsou běžný průměr. Za dobrých světelných podmínek jsou fotky z přední kamery slušné.
Přední kamera: 7/10

GPS
GPS reaguje rychle. Zafixování satelitů je téměř okamžité pokud máte aktuální data A-GPS. Rychlost fixu jsem zkoušel v aplikaci Android TS GPS. Rychlost fixace bez stažených asistenčních dat A-GPS můžete vidět ve video recenzi. GPS se u čipsetu MTK Helio P10 povedla.
GPS: 8/10

Výkon
Výkonu má telefon dost. Osmi jádrový procesor MTK Helio P10 se 4 GB RAM dělají své. Stejně tak i grafika Mali T860 MP2 podává hodně dobré výkony. Telefon tedy nabízí dostatek výkonu pro sledování videí i hraní her.
Výkon: 8/10

Prostředí telefonu
Prostředí telefonu je plynulé. Android 6 je dobře odladěný. Při pohybu v menu, ale i při jiné práci nebudete pozorovat žádná „zaškobrtnutí“. Za celou dobu testování se mi nestalo, abych na telefon musel čekat. Odezva byla vždy perfektní. Výrobce si dal na odladění systému záležet.
Prostředí: 8/10

Baterie
S výdrží na jedno nabití jsem velice spokojen. Telefon při běžném používání  vydrží pracovat den a půl až dva. Díky baterii 4000 mAh se uživatel nemusí bát, že by večer byl bez „šťávy“. SOT je velice slušných 6-7 hodin. Další optimalizací software telefonu se bude výdrž nejspíš ještě zlepšovat.
Baterie: 8/10

Konektivita
2G: GSM /900/1800/1900MHz
3G: WCDMA 850/900/1900/2100MHz
4G: FDD-LTE 800/1800/2100/2600MHz

WiFi 802.11 b/g/n  2,4 i 5 GHz

Tady není co vytknout.

Co se týká mobilního signálu – nezaznamenal jsme žádný problém, LTE funguje pěkně, s 3G není žádný problém.
Wifi je silná a stabilní.
Konektivita: 9/10

Zvuk
Zvukový výstup na sluchátka je dobrý. Hlasitý reproduktor na spodní straně je však poměrně tichý. Jeho hlasitost by mohla být vyšší.
Zvuk 7/10

Senzor otisku prstu
Senzor funguje na výbornou, jednoduše Super.
Zvuk 7/10

Ostatní

Potěšující je, že se telefon nijak extra nezahřívá při větší zátěži ani při nabíjení. Doba rychlo nabíjení z 15% do 100% je 75 minut.

Abych jen nechválil. Najde se i pár věcí které, které by mohli být lepší. Nedostatkem u tohoto telefonu jsou nepodsvícená hardwarová senzorová tlačítka Menu a Zpět. Na druhou stranu je možné využívat softwarová tlačítka na displeji. Pak lehká vůle u tlačítka zapnutí a programovatelného tlačítka. A konečně neodladěná aplikace na focení. Tady může výrobce udělat celkem snadno nápravu. Tyto drobnosti lehce kazí velice dobrý celkový dojem. Není to však nic závažného a koupi telefonu můžu s klidným svědomím doporučit.

Za málo peněz telefon nabízí opravdu hodně muziky. Další příjemná věc je péče výrobce o telefon. Pravidelně vycházejí aktualizace softwaru s opravami hlášených chyb. Těšit se můžete i na Android 7 který výrobce slíbil uvolnit na štědrý den.
Za poskytnutí telefonu do testu děkujeme internetovému obchodu GearBest.com 

gearbest
Telefon zakoupíte na GearBest za 189,99USD

(cena platí ke dni 30.9.2016)