Hodnocení UMI Super

UMI Super / 5.5 Palce Displej Corning Gorilla Glass 3 / Android 6.0 / 4GB RAM / 32GB ROM / CPU MTK Helio P10 64bit Octa Core 2.0GHz / GPU Mali T860 MP2 / 5MPx Přední Kamera / 13MPx Zadní Kamera /  Snímač Otisků / Type-C / HiFi / WiFi 2,4 GHz a 5GHz / LTE
Před pár týdny jsme do redakce na testování obdrželi od internetového obchodu gearbest.com mobilní telefon UMI Super. 

gearbest

Na telefon byli všichni zvědaví, protože je to první smartphone na světě, který je vyroben podle přání zákazníků. Ano, je to tak. UMI na svých webových stránkách vyvěsilo dotazník ve kterém se dotázali zákazníků, jaké vlastnosti by chtěli u svého nového telefonu. Jaké materiály by měli být použity, jaký procesor, paměť a tak dále. Po čase UMI odpovědi uživatelů vyhodnotilo, inženýři společnosti navrhli super telefon a ten šel do výroby. Nejspíš z toho vznikl název telefonu, UMI Super.

Když jsem rozbaloval zásilku, tak jsem si říkal, jestli to bude běžný průměrný telefon z čínské produkce kterých je na trhu spousty, nebo konečně zařízení, které vybočí z řady. Po rozbalení zásilky jsem v ruce držel vcelku luxusně působící plechový box. Po otevření boxu na mě koukala veliká bílá nabíječka, usb – c kabel a telefon v pytlíku. Vyndal jsem tedy telefon z krabice a tady na mě čekalo první překvapení. 200 gramů živé váhy. Hups……. to jsem nečekal. Pod telefonem byla ještě malá černá obálka ve které byla jehla na vyndání šuplíku z hybridního slotu pro micro SIM / TF kartu a stručná příručka v řeči cizího kmene. V češtině ani slůvko. Ale to mě nezastavilo v dalším zkoumání.
fotky z rozbalování telefonu

Váha telefonu se může zdát vysoká, obzvláště v době kdy se ostatní výrobci předhání kdo bude mít tenčí, lehčí a nevím co ještě telefon. A tak zákonitě musí někde šetřit. UMI nikde nešetří. Tělo telefonu je CNC obráběním vyfrézováno z jednoho masivního kusu hliníku. Uvnitř tepe osmi jádrový procesor MTK Helio P10 taktovaný na 2GHz. Procesoru sekunduje grafický čip Mali T860 MP2. Nad tím vším kraluje 5,5 palcový full HD displej s krycím sklem Corning Gorilla Glass 3 a rozlišením 1920×1080. To je poměrně výkonná sestava, která dokáže ve 3D testu Antutu natočit slušných 50 tisíc bodů. A tak celou tuhle Super mašinu krmí baterie s kapacitou 4000 mAh. Přesně tak, v době zmenšování, ztenčování a jiných výmyslů UMI dalo do telefonu podstatně větší baterii. A to i přes to, že telefon má rychlo nabíjení, kdy se baterie nabije z 15% na 100% za 75 minut. Podrobnější seznámení s telefonem budete mít možnost ve video recenzi kterou zveřejníme během pár dní na našem YouTube kanálu.

Před závěrečným hodnocením bych rád napsal ještě pár řádků o zadní 13MPx kameře. V různých článcích na internetu se můžete dočíst o tragickém zadním foťáku Super. Není to zase až tak pravda. Faktem je, že vestavěná aplikace pro focení od výrobce neprodukuje nijak zvlášť kvalitní fotky. A obzvlášť ve tmě to není nic moc. Vše se ale dá jednoduše zlepšit doinstalováním alternativní aplikace pro focení z google play. Mě se osvědčila Open Camera. Výrobce má určitě prostor pro vylepšení. Stejně tak doufám, že po další aktualizaci bude možné natáčet videa i do jiného formátu než 3gp, který je dnes už překonán.

fotky ze stock aplikace UMI Super a doinstalované Open Camera

UMI slíbilo, že 24.12.2016 uvolní Android 7 pro svůj model Super. Takže i vánoce budou super. Těšit se tak na dárek od výrobce budou moct všichni kdo si UMI Super koupí.

Nyní obraťte list (přejděte na další stránku) a podívejte se na hodnocení UMI Super.