Video recenze Vernee Apollo Lite

Vernee Apollo Lite / 4G Phablet / 5.5 Palce Displej 2.5D Arc Corning Gorilla 3 / Android 6.0 / MTK6797 Deca Core Helio X20 /  4GB RAM / 32GB ROM / 16.0MPx Zadní kamera / 5.0MPx Přední Kamera / Micro USB Type-C / Snímač Otisků / WiFi / LTE
Když jsme rozbalili krabičku s Vernee Apollo Lite, dostavil se wow efekt o kterém jsme psali v článku Vernee Apollo Lite – první dojmy. V dalším článku Vernee Apollo Lite rozbalení se můžete podívat na video s prvními dojmy z telefonu.

Telefon jsme testovali rovný měsíc. Ovšem z toho ležel více jak 14 dní v šuplíku když se čekalo na aktualizaci softwaru od Vernee která měla opravit chyby. Na našem testovacím kousku jsme měli vysoké zahřívání při nabíjení a vypadávání signálu se sim kartou od T-Mobile kdy se pak telefon nedokázal sám vrátit do sítě. Také jsme s napětím očekávali, jestli Vernee do aplikace kamera implementuje zpět funkci natáčení 4k video a zpřístupní možnost natáčení zpomaleného videa.

Po aktualizaci kterou Vernee uvolnilo 30.8.2016 došlo ke zlepšení teplotního průběhu při nabíjení. Telefon se samozřejmě při rychlo nabíjení dále zahřívá, ale nyní už je to v mezích normy. Došlo i ke zlepšení správy signálu. Z počátku vše vypadalo skvěle, ale hned první den jsme měli další dva výpadky při kterých se telefon sám nepřihlásil do sítě a pomohlo zapnutí a vypnutí režimu letadlo. Na  základě této zkušenosti jsme obstarali sim karty od Vodafone a o2, respektive virtuálního operátora Blesk Mobil který funguje v síti o2. Do telefonu šli obě karty, jak voda tak blesk. Po pár hodinách používání bylo jasné že chyba už není v software telefonu, ale v síti operátora T-Mobile. U Vodafone také kolísal signál, ale telefon se v síti držel bez potíží. Se sim kartou v síti o2 telefon držel signál jako přibitý a znatelně se zvýšil i SOT – výdrž baterie s rozsvíceným displejem, který stoupl z 5 hodin na 6 hodin.

Kdybych tohle neviděl na vlastní oči, tak bych nikdy nevěřil tomu, že GSM modul může takhle „žrát“ baterku. Následovala tedy další cesta na prodejnu T-Mobile a další výměna sim karty. Už druhá během měsíce. Jenomže k výpadkům docházelo i nadále. Sice se telefon vrátil do sítě sám (až na jeden výpadek kdy jsme mu museli pomoct), ale pořád bylo kolísání signálu značné. Následoval tedy telefonát na infolinku operátora a pokus najít řešení. To se nakonec asi částečně našlo. Podle sdělení technika problém způsobuje upravování sítě a postupné spouštění LTE v lokalitě kde jsme se nejvíce pohybovali. Dochází k neustálému dolaďování a vše se prý zlepší po kompletním spuštění LTE. Doufejme.

Aktualizace ale přinesla jedno zklamání – nevrátilo se zpět natáčení 4k videí a možnost slomo. Tak snad příště. Každopádně telefon pořizuje slušné fotografie a točí i slušné video. Zde je pár ukázek.

Fotky z Apollo Lite po aktualizaci ze 30.8.2016 

a video natočené Apollo lite po aktualizaci ze 30.8.2016

V tomto směru je tedy vše na nejlepší cestě. Pokud další aktualizace budou i nadále opravovat chyby a přinášet vylepšení, tak budou majitelé Vernee Apollo Lite určitě spokojeni. Obzvláště pokud Vernee dodrží slib který dalo před zahájením prodeje a uvolní zdrojové kódy pro Apollo Lite. V ten moment by se telefonu určitě ujala komunita vývojářů a našla by svá řešení chyb. Nezbývá než čekat.

Bohužel není jen prostor pro chválu. U telefonu se projevuje i neduh v podobě praskání těsnícího platového rámečku mezi displejem a kovovým tělem telefonu. Tyto trhlinky hlásí uživatelé jak bílé tak černé varianty telefonu. Vlásenkové trhliny mají telefony jak z první tak i z druhé výrobní várky. Jedná se tedy nejspíše o konstrukční vadu. Ta ovšem nemá žádný vliv na funkčnost telefonu. Vyjádření Vernee k této skutečnosti se nám nepodařilo získat.

Fotografie prasklin u Vernee Apollo Lite – zdroj diskusní fórum Vernee 

Uvidíme jak se tohle bude dál vyvíjet. Na námi recenzovaném kousku jsou možná prasklinky taky. Ovšem vzhledem k tmavé barvě není dostatečně zřetelné, zda jde opravdu o praskliny.

I přes tento fakt od nás telefon nakonec získává palec jako výhodná koupě. Vzhledem k ceně, která je stanovena na 229 USD telefonu lze vytknout pouze drobnosti. Držíme společnosti Vernee palce aby se jí dařilo a celkem netrpělivě čekáme na uvedení modelu Vernee Apollo, „dospělejšího“ kolegy verze lite.

best-buy

Naše velké poděkování patří obchodu gearbest.com, který nám Apollo lite na testování poskytl.

gearbest
Na závěr naše video recenze, na kterou se určitě podívejte. Ve videu uvidíte věci, o kterých jsme v článku nepsali a přesto jsou velice zajímavé.
Telefon zakoupíte na GearBest za 209,99USD

(cena platí ke dni 6.9.2016)
.