Vernee Apollo Lite – první dojmy

Vernee Apollo Lite / 4G Phablet / 5.5 Palce Displej 2.5D Arc Corning Gorilla 3 / Android 6.0 / MTK6797 Deca Core Helio X20 /  4GB RAM / 32GB ROM / 16.0MPx Zadní kamera / 5.0MPx Přední Kamera / Micro USB Type-C / Snímač Otisků / WiFi / LTE
Před pár dny jsem otevřel krabičku od výrobce Vernee ve které se nacházel skvost jménem Apollo Lite. Telefon pro testování poskytl internetový obchod gearbest.com. Tímto jim chci poděkovat.

gearbest

Po pár dnech se s vámi podělím o první dojmy a postřehy z Vernee Apollo Lite. Nejprve pár „živých“ fotek ihned po otevření krabičky s telefonem.

WOW efekt se dostavil i přes to, že jsem si o telefonu přečetl kde co, viděl jsem spousty videí a byl sem připravený na to „co mě čeká“.
Telefon je vyrobený precizně, všechno parádně lícuje. Z telefonu čiší luxus. Kousek který jsem dostal je vyrobený 14.7, tudíž ještě „horký železo“. První start byl dost svižný. Ihned po zapnutí telefonu přišla první OTA aktualizace cca 24MB.

Po aktualizování software telefonu a restartu byla ihned signalizována další aktualizace, tentokrát cca 100MB. Aktualizace měla udělat tyto opravy – vylepšení fotoaparátu – kvalita fotek, vylepšení práce duálního blesku, vylepšení rychlo nabíjení a další drobnosti.

Oprava fotoaparátu je rozčarováním pro všechny majitele Apolla Lite – odstranila možnost pořizování videí ve 2k a 4k. Předpokládám, že je to kvůli vyladění komprese fotografií a v dalším updatu snad bude tato možnost vrácena. Běžné fotografie v rozlišení 16Mpx vypadají celkem dobře. Pro porovnání jsem vyfotil stejnou scénu stock aplikací na focení a aplikací OpenCamera z google play.


Telefon má dva samostatné šuplíky na SIM karty. Horní je pro nano sim nebo paměťovou kartu která může mít kapacitu až 128GB, dolní je micro sim.

Wifi modul podporuje jak 2,4GHz pásmo tak  i 5Ghz. Síla signálu je velmi dobrá a je stabilní. Nezaznamenal jsem žádné kolísání. Stejně tak mobilní signál je dostatečně silný bez jakých koliv výpadků nebo kolísání kvality.
Tělo je kovové z jednoho kusu hliníku, horní a dolní část je plastová. Nejspíš kvůli mobilnímu signálu a gps. Baterie 3180mAh je vestavěná. První nabíjení proběhlo po druhé aktualizaci a naprosto bez potíží. Baterie se nabila z 23% na 100% za 70 minut. Telefon, respektive čipset MTK Helio X20 který je v telefonu obsažen využívá technologii Pump Epress Plus 3.0 díky které je dobíjení opravdu velice rychlé. Daní za rychlost je zahřátí telefonu i nabíječky.
Vernee údajně jedná s Cyanogen o tom, že by jejich telefony mohli dostat Cyanogen OS. Mě by bohatě stačilo kdyby se na Apollo dostal cyanogenmod. Pro Thor už je první CM build venku.
Jediné co se mi na Apollo Lite nelíbí, je lehce vystouplý zadní foťák. Cca 1 mm nad krytem. Stejná stupidita jako u OnePlus 3. Snímač otisků je u Apollo přirozeně v zadu pod foťákem a ne v předu ala iphone nebo samsung. Funguje velice rychle a přesně. Odemykání telefonu prostřednictvím této technologie je bezchybné.
Zatím jsem mile překvapen. Telefon je jedním slovem super.
Při hraní her se telefon nepřehřívá. Zahřívání je úplně běžné jako u všech výkonných vlajkových modelů ostatních značek. GPS je rychlá a fixace okamžitá. Telefon bez potíží „vidí“ satelity GPS i Glonass.
Root u Apollo Lite zatím nelze provést (stav k 31.7.2016 20:20 hodin) Běžně používané tool nástroje na proveden rootu nefungují. Situace se zlepší jakmile Vernee uvolní ke stažení plnou verzi ROM pro Apollo Lite.

Custom recovery zatím není. Sestavení TWRP recovery je závislé na uvolnění stock rom.

Hlasitost reproduktoru je dostatečná, čitelnost displeje velice slušná. Ostatní věci, jako měření výkonu, test spotřeby baterie atd. potřebuje delší používání a meření. Další informace budou zveřejněny nejspíše až v kompletní recenzi kterou průběžně připravuji.

Už nyní ale mohu s klidným svědomím telefon doporučit. Pokud hledáte výkonné železo za málo peněz tak s Vernee Apollo Lite chybu neuděláte.

Podívejte se na první video pohled při rozbalení Apollo Lite
Telefon zakoupíte na gearbest za 229,99USD

(cena platí ke dni 31.7.2016)