Recenze Elephone W2 Smartwatch

Elegantní, nenápadné a přesto chytré, vyrobené z prémiových materiálů. Takové jsou hodinky Elephone W2, které fungují jak se zařízeními s Androidem, tak i se zařízeními s iOS.
Díky internetovému obchodu GearBest jsme měli možnost otestovat chytré hodinky Elephone W2, o kterých už jsme psali v tomto článku.

Na první dojem hodinky „klamou tělem“. Vypadají jako běžné ručičkové hodinky na kterých není nic zvláštního. Ovšem na druhý a důkladnější pohled o sobě nenápadně prozradí věci které obyčejné hodinky neumí.

Hodinky dorazili v elegantním  nízkém bílém boxu. Po jeho otevření jsme uviděli pečlivě rozložený obsah balení tak, aby každá část upoutala pohled nového majitele a vynutila si delší pohled s bližším prozkoumáním.

Pouzdro hodinek je vyrobené z nerezové oceli, sklíčko je safírové, řemínek je kožený. Jeho připnutí k pouzdru hodinek je vyřešeno geniálně. Není potřeba použít žádné nářadí a řemínek se k pouzdru jednoduše připne. Za tohle si u nás výrobce získal velké plus. Dále je v balení kromě stručného návodu, hodinek a řemínku ještě hodinářský šroubováček a dvě náhradní baterie. Nemusíte tak k hodináři, když se vybije baterie pro chytré funkce a vyměníte si ji doma. Tím se dostáváme k tomu, že hodinky jsou napájené ze dvou knoflíkových baterií. Nemusíte se tedy starat o dobíjení. Samotnou baterii má hodinový švýcarský strojek, který by měl dle výrobce na jednu baterii vydržet fungovat až 10 let. Druhá baterie je pro chytré funkce. Ta má dle informací výrobce vydržet napájet chytrou část hodinek nejméně 3 měsíce. Nám aplikace v telefonu pro komunikaci s hodinkami po měsíci testování stále signalizuje 100% baterie pro chytré funkce. Dýnko hodinek je tedy přišroubované čtyřmi šroubky. Při výměně baterie dávejte pozor aby jste neporušili těsnění a tím nepřišli o vodotěsnost. Stejně tak při utahování šroubků postupujte s citem a zásadně utahujte šroubky do kříže, tak aby si víčko správně sedlo a byla zaručena vodotěsnost. Pokud se na tuto činnost necítíte, tak raději navštivte hodináře až budete potřebovat výměnu baterie pro chytré funkce. Hodinář by měl výměnu udělat na počkání za drobný poplatek.

Ručičky hodinek mají luminiscenční vrstvu a tak i ve tmě uvidíte kolik je hodin. Chytré funkce signalizují diody a vibrace. Jedna dioda je nad logem Elephone. Ta informuje o spárování hodinek s telefonem, popřípadě o přenosu dat z hodinek do telefonu. Dalších deset diod je ve spodní části ciferníku. Ty informují o fitness datech jako je počet kroků apod. pokud máte nastavené denní limity na sportovní funkce, nebo o zmeškaných hovorech atd. Nečekejte žádné vyzváněcí tóny nebo melodie. Hodinky si vystačí s notifikacemi diodami nebo vibrováním.
Hodinky mají tyto chytré funkce: krokoměr • monitor spánkové aktivity • upozornění na hovory • upozornění na dlouhé sezení • budík • dálkové ovládání pro fotoaparát

Někomu se mohou zdát hodinky málo vybavené, málo chytré. Jiný uživatel bude spokojený a dané funkce budou dostačující. Ve své podstatě hodinky mají „pouze“ funkce náramku a jako bonus je zde zobrazování hodin. I takto se na W2 dá dívat. Za sebe musím říct, že jiné funkce od „chytrých“ hodinek nepožaduji. S hodinkami jsem neměl během měsíce jediný problém. Vše funguje jak má. Pro mě je jednoznačná výhoda fungování hodinek na knoflíkovou baterii, takže nemusím denně nebo ob den dávat hodinky nabíjet abych je udržel při životě.

Další plus pro pořízení těchto hodinek je cena. Běžně hodinky stojí na GearBest 80USD. Nyní má však internetový obchod GearBest na hodinky promo slevu (na omezený počet kusů) a cena je nyní 61,99USD.

Proto aby jste mohli číst data z hodinek, musíte si do telefonu nainstalovat podpůrnou aplikaci Elephone W2. V další části se podíváme na prostředí podpůrné aplikace.