Recenze Bluboo Xtouch

BLUBOO XTOUCH  / Android 5.1 Lollipop /  Displej 5.0 Palců /  MTK6753 64bit / 32GB ROM / 3GB RAM / 8.0MPx Přední Kamera / 13.0MPx Zadní Kamera / Fingerprint / Corning Gorilla Glass 3 / LTE / WiFi 2,4/5 GHz
Telefon jsme měli na testování od internetového obchodu GearBest. Technické parametry telefonu najdete v tomto článku. Video pohled jsme zveřejnili v tomto článku.

Teď je čas se podívat na to, jaký Bluboo Xtouch je. Jaké má přednosti a nedostatky, co nás potěšilo a co překvapilo.

Telefon dorazil v zajímavém černém boxu, který působí elegantním dojmem. Oproti běžným krabičkám je zde stahovací přebal. Po jeho sundání je box čistě černý s vylisovaným nápisem, kdy nápis Bluboo je vyveden ve zlaté barvě. Na zadní straně krabičky je nálepka se stručným popisem hardwaru telefonu.

Po otevření krabičky je vidět samotný telefon. Po jeho vyjmutí z krabičky narazíte na stručný návod v angličtině a jehlu pro vysunutí šuplíku na sim karty a paměťovou kartu. Pod návodem jsou v boxu umístěny dvě menší bílé krabičky. V jedné je nabíjecí adaptér, ve druhé USB kabel. Obojí vyvedené v bílé barvě.

Zadní strana telefonu má 3D kryt. Na něm je nalepena ochranná přepravní fólie s popisky ovládacích prvků telefonu a nalepeným IMEI telefonu. Na zadní straně se nachází 13Mpx kamera Sony IMX 214 a duální led blesk. Na spodní straně telefonu je hlasitý reproduktor, mikrofon a micro USB konektor pro nabíjení / propojení telefonu s pc pomocí USB kabelu. Na horní straně se nachází 3,5 mm jack pro připojení sluchátek.
Na přední straně telefonu se nachází 5 palcový displej. V její horní části je sluchátko, senzory, notifikační dioda a přední 8MPx kamera. Ve spodní části pak zleva senzorové tlačítko menu, hardwarové tlačítko domů ve kterém je vestavěný snímač otisku prstů a vpravo senzorové tlačítko zpět. Tlačítka menu a zpět jsou modře podsvícená. Na pravém boku telefonu se nacházejí tlačítka hlasitosti a zapnutí / vypnutí telefonu. Na levém boku je slot pro sim / paměťovou kartu. Slot je hybridní, což znamená, že v telefonu můžete mít dvě sim karty a nebo jednu sim a paměťovou kartu. Slot pro sim karty a paměťovou kartu je v provedení 2+1. Do šuplíku jdou tedy najednou vložit dvě micro sim karty společně s paměťovou kartou.

Pracovní prostředí telefonu je Android 5.1 Lollipop.