Recenze SJ7000

S kamerou už jsme Vás seznámili. Poprvé v článku s technickými parametry. Po druhé ve video recenzi. Třetí pokračování dokompletuje naše dojmy a náš pohled na tohle „železo“.

Na test jsme měli kameru z internetového obchodu GearBest. Tímto chceme internetovému obchodu poděkovat za výbornou spolupráci.

Základní seznámení, obsah balení

Kamera dorazila v papírové krabici s průhledem na samotnou kameru, která je vložena ve vodotěsném pouzdru. Obal sám o sobě je vcelku vkusně graficky vyveden a najdeme na něm všechny základní informace o kameře i příslušenství. Na první pohled mi bylo jasné, že je nač se těšit.

Po otevření krabice a vybalení obsahu mi spadla brada……..tak obsáhlé příslušenství jsem nečekal. V balení sem našel vše co běžný uživatel kdy bude potřebovat pro práci se sportovní kamerou SJ7000.

Vodotěsné pouzdro do hloubky 30 metrů, kdyby se člověk chtěl s kamerou potápět. Pouzdro se dá využít samozřejmě i při dešti. Držák do auta kdybych chtěl zařízení používat jako autokameru. Držák na řidítka. když si budu chtít natočit jízdu na kole nebo na motorce. Různé druhy držáků na helmu, klips na připnutí kamery na opasek nebo popruh batohu, řemínky pro upevnění kamery na ruku když si půjdu zaběhat. A výčet pokračuje držákem pro upevnění kamery na selfie „klacek“, lanky a fasetami pro zabezpečení proti krádeži, čistícím hadříkem, náhradním zadním víkem na vodotěsné pouzdro, propojovacím / nabíjecím USB kabelem a nabíječkou. V balení tedy nechybí nic zásadního. Tímto počinem mě výrobce potěšil a zapsal si u mě veliké plus.

Teď si kameru představíme blíže. Na přední straně je objektiv a multifunkční tlačítko pro zapínání/vypínání kamery a vstup do menu nastavení. Popisky informují o tom že je kamera vybavena 2″ displejem a komunikuje přes wifi.

Displej zabírá celou zadní stranu a po jeho levém boku se nachází informační diody.

Na levém boku kamery se nacházejí tlačítka digitálního zoomu / wifi / posun v menu nastavení.

Na pravém boku se nachází micro USB konektor pro připojení nabíječky nebo datového kabelu, micro HDMI konektor pro připojení kamery k televizi a slot pro micro SDHC/SDXC kartu s maximální kapacitou 32GB dle údajů výrobce (paměťová karta není součástí balení). Myslím si ale, že kamera bude bez potíží pracovat i s kartou o kapacitě 64GB (neměl jsem možnost vyzkoušet). Karta by měla být rychlostní třídy 10 aby bez problémů stíhala zápis full HD videa.

Na horní straně kamery je multifunkční tlačítko spouště kamery / fotoaparátu / potvrzování volby nastavení v menu a informační dioda.

Na spodní straně se nachází šachta pro baterii s kapacitou 900mAh uzavřená krytkou.

Kamera je malá. O její velikosti nejlépe vypovídá porovnání s krabičkou zápalek.