Recenze Elephone P6000 Pro

Elephone P6000 Pro / 3GB RAM / 16GB ROM /  4G Smartphone / 5.0 palců HD IPS displej / Android 5.1 / MTK6753 1.3GHz Octa Core


Telefon jsme měli na dlouhodobé testování od internetového obchodu GearBest. Technické parametry telefonu najdete v tomto článku. Video recenzi jsme zveřejnili v tomto článku.

Teď je čas se podívat na to, jaký Elephone P6000 Pro je. Jaké má přednosti a nedostatky, co nás potěšilo a co překvapilo.

Vzhled
Vzhled telefonu je povedený. Hrany přední strany jsou „ostré“, naproti tomu zadní strana má hrany zaoblené. Celkově to působí vyváženým dojmem.

Dojem z přední strany nic nekazí. Celá přední strana je totiž krycí sklo displeje. Od boků dolů a na zadní stranu už je to celek zadního krytu. Zadní kryt je toková vanička, díky které je zadní kryt pevný, na telefonu dobře drží a nikde nic nevrže. Kryt se na tělo telefonu dobře nacvakne.  Zadní strana je elegantní a „čístá“. Díky zaoblení zadního krytu však telefon působí „kluzkým“ dojmem.
Hodnocení: přední strana 9/10, zadní strana 8/10

Zpracování

Zpracování je perfektní, vše doléhá jak má, nikde nic nevrže. Zadní kryt drží pevně.
Zpracování: 10/10

Displej

Displej je parádní. 5 palcový IPS HD panel od LG. Zobrazování je ostré, syté a věrné podání barev. Na slunci viditelnost solidní. Odezva displeje rychlá a přesná. Občas však o sobě dává vědět nižší rozlišení, které je 320 DPI. Občas je tak při pohledu z určitého úhlu vidět rastr displeje. Není to však nic závažného a pokud se na tento jev nebudete soustředit, tak si toho ani nevšimnete.
Displej: 8/10 ( nižší hodnocení je za jemnost rozlišení)

Notifikace

Telefon nemá klasickou notifikační diodu. Výrobce však skryl notifikace zmeškaných událostí do tlačítka domů. Pokud tedy zmeškáte nějakou událost, tak bude tlačítko domů „dýchat“. Toto řešení je známé především z telefonů řady Nexus. Má to však nedostatek v tom, že nelze různé události odlišit barevně jako u běžné notifikační diody. I přesto se nám toto řešení celkem líbí. Nutno říci, že je to lepší, než když výrobce notifikace vynechá úplně.

Notifikace: 7/10

Zadní kamera – focení

Foťák je velice slušný. Dělá ostré fotky s dobrým podáním barev. Při horších světelných podmínkách je to o něco horší. To je ale problém všeobecný při focení mobilem.
Foťák: 8/10

Zadní kamera – natáčení videa

Telefon točí slušná videa, kamera doostřuje rychle a přesně. Rychlost ostření můžete vidět v naší video recenzi.

Kamera: 8/10

Přední kamera

Fotky i video jsou běžný průměr. Za dobrých světelných podmínek jsou fotky z přední kamery slušné. Přední kamera je tak vhodná pouze pro občasné „selfíčko“ s přáteli.

Přední kamera: 8/10

GPS
GPS reaguje rychle. Zafixování satelitů je téměř okamžité. Rychlost fixu jsme zkoušeli v aplikaci GPS Test. Rychlost fixace můžete vidět v naší video recenzi. GPS se u čipsetu MTK 6753 povedla.
GPS: 8/10

Výkon
Výkonu má telefon na rozdávání. Osmi jádrový MTK 6753 a 3 GB RAM dělají své. Stejně tak i grafika Mali T720 podává hodně dobré výkony. Skóre v Antutu je slušných 37000 bodů. Telefon tedy nabízí dostatek výkonu pro sledování videí i hraní her.

Výkon: 8/10

Prostředí telefonu

Prostředí telefonu je plynulé. Systém je dobře odladěný. Při pohybu v menu, ale i při jiné práci nebudete pozorovat žádná „zaškobrtnutí“. Za celou dobu testování se nám nestalo, aby jsme na telefon čekali. Odezva byla vždy perfektní. Výrobce si dal na odladění systému záležet. V telefonu je skutečně Android 5.1 jak uvádí výrobce. Svědčí o tom SDK 22.

Prostředí: 8/10

Baterie

S výdrží na jedno nabití jsme byli velice spokojeni. Telefon dá bez potíží celý den i s větší zátěží. A to i přes to, že má baterie kapacitu „pouze“ 2700 mAh.

Baterie: 8/10

Konektivita
2G: GSM 850/900/1800/1900MHz
3G: WCDMA 850/900/1900/2100MHz
4G: FDD-LTE 800/1800/2100/2600MHz

WiFi 802.11b/g/n

Tady není co vytknout. Tedy až na absenci NFC. Na druhou stranu, kolik uživatelů kteří mají NFC v telefonu jej skutečně využívají? Z našeho pohledu nepřítomnost NFC není zásadní nedostatek.

Co se týká mobilního signálu – nezaznamenali jsme žádný problém, LTE funguje pěkně, s 3G není žádný problém. LTE je dostupné na slotu SIM1, u SIM2 fungovalo 3G.
Wifi je silná a stabilní.

Konektivita: 9/10

Zvuk
Zvukový výstup na sluchátka je běžný průměr. Nepotěší ani neurazí. Hlasitý reproduktor je dost hlasitý, ale je umístěný na zadní straně. Pokud máte telefon v ruce třeba při hraní her, tak je zvuk v pořádku. Když však telefon položíte na stůl tak se zvuk hodně utlumí. Reproduktor na zadní straně není dobré řešení. Je to však jediný drobný nedostatek.

Zvuk 7/10

Ostatní

Potěšující je, že se telefon nezahřívá při větší zátěži. Určitě je to díky tomu, že nový MTK 6753 má nejvyšší takt maximálně 1,3 GHz. Doba nabíjení z 15% do 100% se pohybuje kolem 2 a 1/2 hodiny. Rychlost nabíjení je tedy průměrná, není to však žádný problém.