Recenze Xiaomi Yi kamera

S kamerou už jsme Vás seznámili. Poprvé v článku s technickými parametry. Po druhé ve video recenzi. A po třetí ……… Pár řádek o tom jaká doopravdy je, co se nám líbilo a co ne si přečtěte dále v recenzi.

 

 

Na test jsme měli kameru z internetového obchodu GearBest. Tímto jim chceme poděkovat za výbornou spolupráci.

GBlgo

Základní seznámení, obsah balení

Kamera dorazila v malé krabičce z tvrdého kartonu. Velikost je tak akorát úměrná tomu co se skrývá uvnitř. Kamera, USB kabel a návod.

Výrobce předpokládá, že nabíjecí adaptér máte již doma třeba od telefonu a proto jej v balení nenajdete. Samozřejmě není v balení ani paměťová karta. Tu si musíte koupit zvlášť.

Po otevření krabičky a vyjmutí kamery si ji můžeme představit trošku podrobněji.

Na přední straně je objektiv a velké zapínací / přepínací tlačítko pro přepínání režimu kamera / fotoaparát.

Na pravé straně je tlačítko zapnutí / vypnutí WiFi a indikační dioda provozu sítě.

Na zadní straně jsou dvě krytky a notifikační dioda. Větší ukrývá li-ion baterii o kapacitě 1010mAh. Pod menší krytkou se skrývá slot pro paměťovou kartu, micro USB a micro HDMI konektor. Kameře „chutná“ paměťová karta až do velikosti 64GB class 10. Rychlostí třída by neměla být menší, aby karta stíhala zápis videa. V testu jsme používali paměťovou kartu A-Data Micro SDHC 32 GB class 10 a nezaznamenali jsme nejmenší problém se záznamem.

Nenechte se zmást přítomností krytek. Kamera není vodotěsná. Když bude chtít natáčet v dešti, na lyžích a při jiných aktivitách kde hrozí vniknutí kapaliny, budete si muset dokoupit vodotěsné pouzdro.

Na horní straně najdete tlačítko spouště, notifikační diodu a mikrofon.

Na spodní straně najdete notifikační diodu a standardizovaný závit pro šroub. Takže kameru připevníte na jakýkoliv stativ a nebudete k tomu potřebovat žádné redukce, rámečky a jiné zbytečnosti.

Základní úkony jako jsou točení videa nebo focení, standardní ovládání provádíte přímo na kameře. Ovšem pro další nastavení kamery, časosběrné snímání, aktualizaci firmwaru nebo prohlížení fotek a videí potřebujete mobilní telefon s androidem a aplikaci Yi camera kterou musíte mít v telefonu nainstalovanou. Tím se dostáváme k další části a tou je obslužná aplikace.