Recenze hodinek U Watch TERRA

Od obchodu TinyDeal jsme měli na testování vodotěsné chytré hodinky U Watch TERRA. A nejsou vůbec špatné.

Co slibuje výrobce

 • Kompatibilita
 • Kompatibilní s iOS 6.1 nebo vyšší; Systém Android 4.3 nebo vyšší; Bluetooth verze 4.0
 • Sledování kroků
 • Váš osobní asistent, který vám pomůže sledovat denní pohyb, vždy zkontrolujte počet kroků, který vám pomůže dosáhnout vašich cílů v oblasti zdraví
 • Měření vzdálenosti
 • Změřte si denně přesně vzdálenost kterou ujdete
 • Měření kalorií
 • Měření energetického výdeje kalorií během dne
 • Sledování spánku
 • Monitor pro sledování kvality spánku
 • Připomenutí hovorů
 • Pokud zmeškáte příchozí hovory a nereagujete na ně v určitém čase, hodinky U TERRA vám to připomenou vibracemi (nyní  podporují pouze Android telefony)
 • Připomenutí zpráv
 • Když dorazí nová zpráva, U TERRA vám ji oznámí vibracemi. V tomto případě nepromeškáte žádnou zprávu (nyní podporují pouze Android telefony)
 • Zobrazení času
 • Synchronizace s vaším chytrým telefonem
 • Dobíjení až po 240 hodinách
 • Hodinky vydrží asi 240 hodin v pohotovostním režimu, proto nebudete muset nabíjet každý den
 • IP68 Vodě odolnost

 

Jaké opravdu jsou

Hodinky dorazili v poměrně velké, ale i přes to vkusné krabičce z tvrzeného papíru. Velikost krabičky mě docela zarazila, vzhledem k tomu, že v balení není žádná nadstandardní výbava. Krabička obsahuje pouze hodinky a po sejmutí vrchního plata menší krabičku, ve které je USB kabel pro dobíjení, záruční karta a návod psaný anglicky a čínsky. Chybí zde však nabíjecí adaptér. Výrobce asi předpokládá, že už nějaký dobíjecí adaptér zákazník bude mít, třeba od telefonu.

Hodinky mají čtvercové pouzdro a stejně tak displej. Na první pohled mě uchvátila jejich velikost. Je to prostě trendy a hodinky se tváří hodně “nabušeně“a sportovně. Tělo hodinek je plastové stejně jako řemínek. Ten je z velmi příjemného měkkého materiálu, který je poměrně příjemný na nošení.  Za to ode mě výrobce dostává první kladné body.

Na levé straně hodinek najdeme pouze reproduktor.

Na pravé straně je ovládací tlačítko, které slouží pro zapnutí  a vypnutí  hodinek, nebo pro skok na hlavní obrazovku případně o úroveň výš v menu a micro USB konektor který je chráněn vodotěsnou záslepkou.

Hodinky se tedy ovládají  již zmíněným hardwarovým tlačítkem, nebo dotykem na displeji. V určitých částech menu lze potvrdit volbu symbolem  „U“,  který je pod displejem. Dále je možné  v některých částech menu potvrdit volbu přejetím po displeji z leva doprava.

Celý systém ovládání je z počátku mírně chaotický a určitý čas trvalo, než jsem si na něj zvykl. Po pár dnech už jsem ale všechny úkon vykonával automaticky bez rozmýšlení.

Ovládání by chtělo doladit, ale vzhledem k tomu, že se v hodinkách nenachází standardní Android Wear systém to možná ani jinak nejde. V této části je tedy moje hodnocení neutrální.

Z toho vyplývá, že systém hodinek je uzavřený a nelze doinstalovat žádné další aplikace. Musel jsem si tedy vystačit s tím, co hodinky umí po vybalení z krabice. Zjistil jsem však, že žádné další funkce nepotřebuji a to co hodinky umí tak umí velice dobře.

Hodinky mají funkci sledování spánku, krokoměr, chytrý alarm proti ztrátě, budík, stopky, ovládání fotoaparátu telefonu, ovládání hudebního přehrávače, kompas, měření spálených kalorií během sportovních aktivit. Dále hodinky mají notifikace na sms a volání.  Z číselníku hodinek se dá vytočit hovor, pokud jsou hodinky spárované prostřednictvím aplikace Smart Watch s telefonem. Také si přečtete na displeji hodinek sms.  Nemůžete ale sms napsat a odeslat.

A …… hodinky nemají monitor tepové frekvence a upomínku dlouhého sezení. To pro mě bylo veliké zklamání, protože některé obchody včetně TinyDeal tuto funkci u popisu hodinek uvádějí.

Tady u mě ztrácí body obchod TinyDeal za špatný popis, nikoliv výrobce.

Na dalších fotografiích je vidět prostředí hodinek.

Tím se dostávám k další části a tou je komunikační aplikace Smart Watch kterou je nutné nainstalovat do telefonu, aby fungovali notifikace, ovládání fotoaparátu a další funkce. Bez této aplikace v telefonu jsou hodinky “pouze obyčejné digitálky“.

Takže jsem si z obchodu Google Play nainstaloval aplikaci SmartWatch a spároval hodinky s telefonem. Párování proběhlo rychle a bez potíží.

Aplikaci SmartWatch můžete používat „tak jak je“, nebo si přímo v ní můžete vytvořit účet a veškerá data se Vám potom budou ukládat na server výrobce aplikace s možností prohlížení historie aktivit.

Stejně jako v hodinkách si i zde můžete nastavit váhu, délku kroku a další detaily, díky kterým budou výsledné hodnoty sportovních aktivit přesnější.  Aplikace poté z uložené historie umí sestavit graf kvality spánku nebo pohybových aktivit rozdělených po dnech.

Je tedy možnost po dnech sledovat kdy byl spánek kvalitní a kdy méně, stejně jako jsou hned vidět „líné“ dny,  kdy pohybová aktivita byla menší.

V nastavení aplikace SmatWatch jsem si nastavil aplikace, které jsem chtěl notifikovat na displeji hodinek. K mému zklamání však fungovala pouze notifikace hovorů,  sms. Na sdělení informací z ostatních aplikací hodinky nijak nereagovali.

Hledal jsem tedy na internetu  a v diskusních fórem jsem zjistil, že spousty uživatelů používá aplikaci MediaTek smart Device. A jelikož hodinky mají čipset od MediaTek tak jsem aplikaci z obchodu play nainstaloval a nastavil podle potřeb.

A světe div se, hodinky notifikovali vše co jsem měl nastavené. Jenže nastal zádrhel. Výše zmíněné aplikace od MediaTek a SmartWatch nemůžete mít v telefonu nainstalované současně. Vždy jde instalovat jen jedna. Při pokusu o instalaci druhé to vždy hází chybu a instalace se nezdaří.

Dospěl jsem tedy k závěru, že si uživatel musí vybrat, jestli je spíš sportovec a jsou pro něj důležité grafy a data ze sportu nebo chce mít aktuální přehled o všem co se „děje ve světě“ na svém zápěstí.

Osobně jsem si zvolil aplikaci SmartWatch protože mě zajímá, jaké podávám výkony.   😉

Toto samozřejmě není chyba hodinek, ani jedné z aplikací. Je to „vada v softwaru uživatele“,  který chce mít kompletní přehled o všem. Stejně jako neexistuje dokonalý telefon či dokonalé hodinky tak asi neexistuje dokonalá aplikace pro komunikaci hodinky – telefon.

Tato skutečnost zamrzí obzvláště u takových hodinek,  jako  jsou  uWatch Terra, které jsou vyloženě laděné pro sportovce díky voděodolnosti.

 

Závěr a hodnocení

Za sebe říkám ano. Hodinky můžu s klidným  svědomím doporučit každému, kdo je sportovně založený, chce používat chytré hodinky a nechce se nijak omezovat.

Pokud překousne nedostatky,  které mají aplikace pro komunikaci tak jsou hodinky dobrá volba.

 

Plusy

+ poměrně dlouhá výdrž na jedno nabití pokud jsou hodinky spárované s telefonem, ale nevyužívá se pedometr nebo sledování spánku. V takovém případě vydrží

+ v provozu i několik dní

+ příjemný řemínek

+ voděodolnost

+ prachuodolnost

 + dobrá čitelnost displeje na přímém slunci

+ silné vibrace a hlasitost vyzvánění při notifikaci

 + cena

 

Mínusy

– složitější ovládání

– absence monitoru tepové frekvence – hodinky pro sportovce by si tuto funkci zasloužili

– malá výdrž  baterie v případě spárování hodinek s telefonem a využívání funkcí monitoru spánku nebo krokoměru – cca 12 hodin ( kdo z nás ale chodí nebo spí v kuse     12 hodin že. Jak říká klasik, „kdo z Vás to má“)

 

Neutrální

tuhost hardwarového tlačítka – což je ovšem daň za vodotěsnost, proto tuto vlastnost nepovažuji až za takový nedostatek

 

best-buy

 

Video pohled U Watch TERRA

 

Děkuji obchodu TinyDeal za poskytnutí  hodinek na recenzi.

Hodinky zakoupíte na TinyDeal za cenu   74,99 USD

(cena platí ke dni 15.9.2015)